Závody-vyhodnocení

Děkujeme sponzorům: město Veselí n.Luž, Rybářské potřeby u Vendulky, květinka p.Lenc, FreeFish-výrobce boilies, řeznictví p.Hlaváček, Štěch elektro, Vesco mlýny, DDM Veselí n.Luž, Profi RD – Žíšov.

V sobotu 29. dubna se na malé pískovně konaly dětské závody “Veselská zlatá udice”. Zúčastnilo se 47 mladých závodníků, kde kromě členů našich rybářských kroužků přijelo i dost dětí z okolních MO, např. Počátky, Soběslav, Planá n.Luž., Hluboká n/Vlt., Jindřichův Hradec, Třeboň, Bechyně. Největšími ulovenými rybami závodu byli kapři 58 cm, které se podařilo zdolat hned dvěma závodníkům. Závodili jednotlivci, kdy se sčítaly body za každou ulovenou rybu 1 cm = 1bod. Na prvním místě se umístila Kristýna Burešová z Počátek, která nachytala 14,41m v ouklejích. Na druhém místě byla Eliška Čechová, opět z Počátek, která nachytala 10,67m. A na třetím místě se umístil Veselák Marek Míka s 5,26m nachytaných ryb. Pro všechny soutěžící byly připraveny balíčky s odměnami, takže si každý účastník závodu odnesl kromě soutěžních zážitků i drobnou cenu

Děti:

2023_Rybarske-zavody-vyhodnoceni-deti_zaloha

Následující sobotu 6.5. proběhl 14 ročník závodů pro dospělé. Oproti předchozím rokům byla slabší účast, přijelo 60 závodníků. Zřejmě se na tom podepsala deštivá předpověď počasí, takže přijeli skutečně skalní rybáři. Nakonec počasí vyšlo a ani o úlovky nebyla nouze. V těchto závodech se počítá ryba od 25cm výše, takže nejčastěji ulovenou rybou byl pstruh nebo siven, kteří zde byli vysazeni. Opět se soutěžilo v celkové délce nachytaných ryb a v největší ulovené rybě. Na prvním místě skončil Zdeněk Radosta (nachytal 7,32m), na druhém místě skončil Marek Pavlovič (5,66m) a na třetím místě se umístil Zdeněk Neuman (5,43m), všichni z MO Třeboň. Největší chycenou rybou byl kapr 61 cm, kterou chytili dva závodníci – Jan Špatný z Týna a Jiří Velíšek z Veselí. Ale protože J. Špatný nachytal větší množství ryb (4,49m), vyhrál pohár o největší rybu on. Rozdali jsme 40 cen, takže většina závodníků mohla být spokojena. Nechyběla ani již tradiční květina pro všechny přítomné dámy.

Dospělí:

2023_Rybarske-zavody-vyhodnoceni-dospeli_zaloha

detske-rybarske-zavody

Obrázek 1 z 4