Pro nováčky

Pokud chcete začít rybařit na svazových vodách (v podstatě všechny vody kromě soukromích revírů a chovných rybníků), doporučujeme se stát členem Českého rybářského svazu. Můžete si sice koupit nečlenskou povolenku, ale ta je několikanásobně dražší.
Povolenky pro nováčky začínáme vydávat od března každého roku.

K lovu ryb potřebujete získat tyto doklady:

 • členská legitimace: nejdříve se musíte stát členem ČRS. Na to stačí vyplnit přihlášku, donést ji na naší rybářskou chatu (od března každou sobotu od 8-10hod.), zaplatit poplatky 500,-Kč členství + 200,-Kč za nového člena.
 • test rybářských znalostí: aby jste si mohli pořídit rybářský lístek, musíte nejdříve splnit test základních znalostí. Určitě si prostudujte rybářský řád. Tady si můžete prostudovat jednotlivé otázky, ze kterých se test skládá – rybybiologie – lov ryb – hospodáření – rybářský řád. A nakonec si můžete vyzkoušet takový test vyplnit. Neděste se toho, v testu máme skutečně ty nejzákladnější otázky z mimopstruhových vod a zatím každý test zvládl. Po úspěšném testu dostanete oprávnění pro koupi rybářského lístku.
 • rybářský lístek: s tímto oprávněním se dostavíte na městský úřad-odbor výstavby a životního prostředí (vydává jakýkoliv pověřený úřad, včetně Veselí). Cena činí:
  • 100,-Kč – 1 rok
  • 200,-Kč – 3 roky
  • 500,-Kč – 10 let
  • děti do 15 let mají poloviční ceny
 • úlovkový lístek (povolenka): nyní si již můžete dojít koupit povolenku jako každý řádný člen-legitimaci a rybářský lístek si vezměte s sebou. Vydávají se opět na rybářské chatě (kde jste si zařídili legitimaci a psali jste testy). Při první povolence brigády neřešíte, ale můžete si je odpracovat na další rok – termíny brigád naleznete na těchto stránkách.

Děti – doporučujeme je přihlásit do rybářského kroužku (přihlášky v DDM). Všechny základní znalosti se naučí a navíc dostanou první povolenku od naší organizace zdarma. Jinak musí absolvovat ty samé kroky, jako dospělí člen. Ceny jsou samozřejmě jiné, dle aktuálního ceníku.